Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!
  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Renkli Kalemler 24 Ay+ Didi İle Lili Planları İndir

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
492
Beğeniler
24
Puanları
18
#1
Renkli Kalemler 24 Ay+ Didi İle Lili Planları İndir - Renkli Kalemler Okul Öncesi Yayınları 24 Ay+ Didi İle Lili Planları aşağıdaki linkten İndirebilirsiniz.


ETKİNLİK ADI

ADINI SÖYLEYEN HEYKELGELİŞİM GÖSTERGELERİ

DİL GELİŞİMİ

25-30.3. Adını ve soyadını söyler.

25.30.2. Anlaşılır şekilde konuşur.

31-36. 1.İki basit cümleyi birleştirir.

İNCE MOTOR

25-30.1. Yumuşak malzemelerle şekiller oluşturur.

SOSYAL DUYGUSAL GELİŞİM

25.30.4.Basit kurallara uyar.

31-36.1. Yaşıtlarıyla birlikte oyun oynar.

31-36.2. Grup içi konuşmalara katılır.ÖĞRENME SÜRECİ

Öğretmen çocuklardan yan yana oturmalarını ister. İlk başta oturan çocuk yüksek sesle adını ve soyadını söyler. Sonra istediği bir arkadaşına kalkıp dokunur. Dokunduğu arkadaşı adını ve soyadını söyler. Bu oyun sıra ile herkesin birbirine dokunarak adını söylemesi ile bitirilir. Daha sonra öğretmen çocuklardan masalara oturmalarını ister. Her çocuğun önüne bir miktar oyun hamuru koyar. Çocuklara oyun hamurunu nasıl yapıldığını ve yenmediğini açıklar. Çocukların da ağızlarına almamaları gerektiğini açıklar.

Etkinliğin ardından “Adını Söyleyen Heykel” oyunu oynatılır. Öğretmen sınıfta bir müzik açar. Çocuklara müziği durdurduğunda heykel gibi hareketsiz kalmalarını söyler.

Öğretmen müzik durduğunda bir çocuğun yanına giderek “Benim adım Eda senin adın ne?” diyerek sorar. Çocuklardan adlarını yüksek sesle söylemelerini ister. Her çocuğun adı söylenene kadar oyun devam eder.

MATERYALLER

· Oyun Hamuru

GÜVENLİK ÖNLEMİ

· Çocukların oyun hamurlarını ağızlarına almamalarına dikkat edilir.

DEĞERLENDİRME

·

UYARLAMA
 

Ekli dosyalar

Aynı kategorideki diğer konular