1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  Uyarıyı kapat
 3. Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.
  Uyarıyı kapat

Renkli Kalemler 24 Ay+ Didi İle Lili Planları İndir

'Renkli Kalemler Okul Öncesi Yayınları' forumunda Okulöncesikolik tarafından 5 Eki 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

 1. Okulöncesikolik

  Okulöncesikolik Administrator
  Site Yetkilisi

  Katılım:
  20 Tem 2017
  Mesaj:
  429
  Alınan Beğeniler:
  15
  Renkli Kalemler 24 Ay+ Didi İle Lili Planları İndir - Renkli Kalemler Okul Öncesi Yayınları 24 Ay+ Didi İle Lili Planları aşağıdaki linkten İndirebilirsiniz.


  ETKİNLİK ADI

  ADINI SÖYLEYEN HEYKEL  GELİŞİM GÖSTERGELERİ

  DİL GELİŞİMİ

  25-30.3. Adını ve soyadını söyler.

  25.30.2. Anlaşılır şekilde konuşur.

  31-36. 1.İki basit cümleyi birleştirir.

  İNCE MOTOR

  25-30.1. Yumuşak malzemelerle şekiller oluşturur.

  SOSYAL DUYGUSAL GELİŞİM

  25.30.4.Basit kurallara uyar.

  31-36.1. Yaşıtlarıyla birlikte oyun oynar.

  31-36.2. Grup içi konuşmalara katılır.  ÖĞRENME SÜRECİ

  Öğretmen çocuklardan yan yana oturmalarını ister. İlk başta oturan çocuk yüksek sesle adını ve soyadını söyler. Sonra istediği bir arkadaşına kalkıp dokunur. Dokunduğu arkadaşı adını ve soyadını söyler. Bu oyun sıra ile herkesin birbirine dokunarak adını söylemesi ile bitirilir. Daha sonra öğretmen çocuklardan masalara oturmalarını ister. Her çocuğun önüne bir miktar oyun hamuru koyar. Çocuklara oyun hamurunu nasıl yapıldığını ve yenmediğini açıklar. Çocukların da ağızlarına almamaları gerektiğini açıklar.

  Etkinliğin ardından “Adını Söyleyen Heykel” oyunu oynatılır. Öğretmen sınıfta bir müzik açar. Çocuklara müziği durdurduğunda heykel gibi hareketsiz kalmalarını söyler.

  Öğretmen müzik durduğunda bir çocuğun yanına giderek “Benim adım Eda senin adın ne?” diyerek sorar. Çocuklardan adlarını yüksek sesle söylemelerini ister. Her çocuğun adı söylenene kadar oyun devam eder.

  MATERYALLER

  · Oyun Hamuru

  GÜVENLİK ÖNLEMİ

  · Çocukların oyun hamurlarını ağızlarına almamalarına dikkat edilir.

  DEĞERLENDİRME

  ·

  UYARLAMA
   

  Ekli dosyalar:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş