Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Okulöncesi Gökyüzü Etkinlikleri

  • Konbuyu başlatan blntgvn
  • Başlangıç tarihi
B

blntgvn

Guest
#1


OkulÖncesi Sanat ve Fen Etkinlikleri Paylaşım Sitesi OkulÖncesi Sanat ve Fen Etkinlikleri Paylaşım Sitesi - OKULÖNCESİ YENİLİKÇİ KAYNAK SİTESİBu yazımızda Okulöncesi gökyüzü ve uzay etkinliklerine dair aradığınız pek çok etkinlik örneğini bir araya topladık. Okulöncesi gökyüzü ve uzay temalı etkinlikler,Gökyüzü şarkı sözleri,Gezegen etkinlikleri,okulöncesi uzaylı başlığı ve uzaylı etkinliklerini,Ufo ve roket etkinliklerini sizler için derledik.

Okulöncesi gökyüzü ve gezegenler BOYAMA VE OKUMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMA SAYFALARI

Okulöncesi UÇAN DAİRE (UFO) ETKİNLİĞİ

Okulöncesi GECE-GÜNDÜZ etkinliği

Okulöncesi UZAY ARACI ROKET yapımı

Etkinliklerimizede bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ANASINIFI UZAY BAŞLIĞI (ASTRONOT BAŞLIĞI) YAPIMI

Astronot, kozmonot ya da uzay insanı, uzay çalışmalarına katılmak üzere eğitilen kişidir. Çocuklarımızla birlikte astronot başlığı,astronot kostümü tasarlayabilirsiniz.


anasınıfı astronot başlıgı

Büyük boy bir kese kağıdı,şeffaf plastik kase,yapıştırıcı ve makas kullanarak kese kağıdından başlık yapabilirsiniz.

Okulöncesi dönem çocuklarının ilgilerini fazlasıyla çeken etkinliklerin başında gökyüzü ve uzay etkinlikleri gelmektedir.Karton kutular yada pet şişelerle tasarlayacağınız astronot kostümleri ile çocuklarımız uzayı keşfederken eğlenceli vakitler de geçirecekler.

Anasınıfı Ay Yürüyüşü Etkinliği Nasıl Yapılır ?
okulöncesi ay yürüyüşü etkinliği

Ay yüzeyinde dünyadakinden farklı kütle çekimi nedeni ile bu özel yürüyüşü; günümüze kadar sadece 12 şanslı kişinin başarabildiğini, biliyoruz.Kovalar ve ipler kullanarak sizde bu yürüyüşü sınıfınızda yada evde yapabilirsiniz.

Anasınıfı Rulo ile Uzaylı Yapımı


okulöncesi uzaylı sanat etkinlik yapımı

Anasınıfı rulo ve oyun hamurları kullanarak uzaylı çalışmaları yapabiliriz.Rulo ile yapacagımız etkinlikte şönil,ponpon ve kartona ihtiyacımız olacak.Sayfamızın başında uzay aracı (roket ) etkinliği linki paylaşmıştık.Bu etkinlikte farklı bir roket çalışması olarak düşünebilirsiniz.

Okulöncesi dünya güneşin etrafında nasıl dönüyor sorusuna verilebilecek çok güzel bir etkinlik fikri.İhtiyacımız olan malzemeler : Oyun hamuru,Yayvan tabak,mavi renkli top.Oyun hamurunu güneş şeklini vererek tabağımızın ortasına yerleştiriyoruz.Mavi top dünyayı temsil ediyor.Tabağı hareket ettirdiğimizde dünya güneşin etrafında dönerken güneş yerinde sabit kalmaktadır.Güneşin dünyadan daha büyük olduğu ve dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğü detayını unutmadan etkinliği tamamlıyoruz.Anasınıfı Gezegenler ve Güneş Sistemi Başlık Yapımı


okulöncesi gökyüzü etkinlikleri

Güneş Sistemi’ndeki gezegenler sırasıyla (yakından – uzağa ) şunlardır: Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün

Gezegenleri büyüklüklerine göre (büyükten küçüğe) sıralaması ise şöyledir: Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Dünya, Venüs, Mars, Merkür

Güneş Sistemi’deki cüce gezegenler ise Ceres, Plüton, Haumea, Makemake ve Eris’tir.

The post Okulöncesi Gökyüzü Etkinlikleri appeared first on OkulÖncesi Sanat ve Fen Etkinlikleri Paylaşım Sitesi.
 Üst