1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
    Uyarıyı kapat
  3. Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.
    Uyarıyı kapat

Minik İzler Okul Öncesi Planları

'Farklı Çocuk Eğitim Setleri ve Kitapları' forumunda Okulöncesikolik tarafından 5 Eki 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Okulöncesikolik

Okulöncesikolik Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    15
    Minik İzler Okul Öncesi Planları - Farklı Çocuk Eğitim Setleri ve Kitapları - Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

1. minik-izler-tam-gun.doc
    2. minik-izler-yarim-gun.doc

TAM GÜNLÜK EĞİTİM PLANI

OKULUMUZA VEDA EDİYORUZ

Etkinlik Çeşidi: Sanat ve Müzik Etkinliği (Bütünleştirilmiş Büyük Grup Etkinliği)

Yaş Grubu (Ay) :

KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ

Motor Gelişim

Kazanım 4. Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar.

Göstergeleri: Malzemelere elleriyle şekil verir.

Dil Gelişimi

Kazanım 3. Söz dizimi kurallarına göre cümle kurar.

Göstergeleri: Düz cümle, olumsuz cümle, soru cümlesi ve bileşik cümle kurar. Cümlelerinde öğeleri doğru kullanır.

Kazanım 4. Konuşurken dilbilgisi yapılarını kullanır.

Göstergeleri: Cümle kurarken isim, fiil, sıfat, bağlaç, çoğul ifadeler, zarf, zamir, edat, isim durumları ve olumsuzluk yapılarını kullanır.

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Kazanım 3. Kendini yaratıcı yollarla ifade eder.

Göstergeleri: Duygu, düşünce ve hayallerini özgün yollarla ifade eder.

Öz Bakım Becerileri

Kazanım 3. Yaşam alanlarında gerekli düzenlemeler yapar.

Göstergeleri: Ev ve okuldaki eşyaları temiz ve özenle kullanır, toplar, katlar, asar, yerleştirir.

ÖĞRENME SÜRECİ

Öğretmen çocukları masalara alır. Oyun hamurlarını ve hamur kalıplarını verir. Çocukların oyun hamurlarıyla istedikleri şeyleri yapmalarına fırsat verir. Ardından sınıf ve masalar toplanıp düzenlenir. Çocuklara “Tatile çıkacağınız için neler hissediyorsunuz? ” diye sorulur. Tatilde neler yapmak istedikleri hakkında sohbet eder. Ardından daha önce öğrenilmiş şiir, tekerleme ve parmak oyunları tekrar edilir. Kitap köşesinden seçilen bir öykü okunur. Aileler sınıfa alınır. Öğretmen eline gelişim raporunu alır. İsmini söylediği çocuğun alkışlarla yanına gelmesini söyler. Öğretmen hazırladığı küçük bir hediye paketini(öykü kitabı, balon, şeker vb) çocuklara verir. Hareketli bir müzik açılır ve istedikleri şekilde dans etmeleri sağlanır. Dans bitiminde çocuklara veda edilir. İyi tatiller dilenir. Çocuklar ailelerine teslim edilir.

Materyaller

Oyun hamurları, kalıplar, müzik cd si

Sözcükler

Kavramlar

Değerlendirme

Uyarlama

Ekli dosyalar:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş