Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!
  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Eylül Ayı Günlük Plan İndir

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
469
Beğeniler
23
Puanları
18
#1
Eylül Ayı Günlük Plan İndir - Okul öncesi eylül ayı günlük plan örneği timaş yayınları. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.


Eylül 1. Gün


EĞİTİM AKIŞI

■ Güne Başlama Zamanı

Çocukların okuldaki ilk günü için sınıfta gerekli düzenlemeler ve hazırlıklar yapılır. Öğrenci sayısı kadar balona birer şeker konulup balonlar şişirilir. Sınıfa gelen çocuklar ve aileleri güler yüzle karşılanır. Çocukların heyecanını yatıştırmak için eğitimciyle ve okulla ilgili bilgiler verilir.


■ Oyun Zamanı

Halka şeklinde oturulur. Çocuklar müzik eşliğinde içinde şeker olan bir balonu elden ele gezdirir. Belirli bir anda müzik durdurulur. Elinde balonla kalan çocuğa ismi sorulur. Tüm çocuklar o ismi tekrar eder. Çocuğun elindeki balonun içinden şeker çıkartılır ve çocuğa verilir. Yeni bir balon alınır ve oyuna devam edilir. Her çocukla tanışılana dek oyun aynı şekilde devam eder. Sonra, "Tik tak! Kahvaltı saatimiz geldi. Sıra olalım, elimizi yıkayıp temiz çocuk olalım." denilerek kahvaltıya geçilir.

■ Kahvaltı - Temizlik


■ Etkinlik Zamanı

"Esra Okula Başlıyor" isimli bütünleştirilmiş oyun ve Türkçe etkinliği

"Renkli Boya Kalemlerimle Resim Yapıyorum" isimli bütünleştirilmiş sanat ve okuma yazmaya hazırlık etkinliği
 

Ekli dosyalar