1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
    Uyarıyı kapat
  3. Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.
    Uyarıyı kapat

Eylül Ayı Günlük Plan İndir

'GÜNLÜK PLAN ÖRNEKLERİ' forumunda Okulöncesikolik tarafından 17 Eyl 2017 tarihinde açılan konu

Bu Sayfayı Paylaş

1. Okulöncesikolik

Okulöncesikolik Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    15
    Eylül Ayı Günlük Plan İndir - Okul öncesi eylül ayı günlük plan örneği timaş yayınları. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Eylül 1. Gün

EĞİTİM AKIŞI

■ Güne Başlama Zamanı

Çocukların okuldaki ilk günü için sınıfta gerekli düzenlemeler ve hazırlıklar yapılır. Öğrenci sayısı kadar balona birer şeker konulup balonlar şişirilir. Sınıfa gelen çocuklar ve aileleri güler yüzle karşılanır. Çocukların heyecanını yatıştırmak için eğitimciyle ve okulla ilgili bilgiler verilir.

■ Oyun Zamanı

Halka şeklinde oturulur. Çocuklar müzik eşliğinde içinde şeker olan bir balonu elden ele gezdirir. Belirli bir anda müzik durdurulur. Elinde balonla kalan çocuğa ismi sorulur. Tüm çocuklar o ismi tekrar eder. Çocuğun elindeki balonun içinden şeker çıkartılır ve çocuğa verilir. Yeni bir balon alınır ve oyuna devam edilir. Her çocukla tanışılana dek oyun aynı şekilde devam eder. Sonra, "Tik tak! Kahvaltı saatimiz geldi. Sıra olalım, elimizi yıkayıp temiz çocuk olalım." denilerek kahvaltıya geçilir.

■ Kahvaltı - Temizlik

■ Etkinlik Zamanı

"Esra Okula Başlıyor" isimli bütünleştirilmiş oyun ve Türkçe etkinliği

"Renkli Boya Kalemlerimle Resim Yapıyorum" isimli bütünleştirilmiş sanat ve okuma yazmaya hazırlık etkinliği

Ekli dosyalar:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş