Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

• Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Dinlendirici Oyunlar

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici

Dinlendirici Oyunlar - OYUN HAREKET ETKİNLİKLERİ

OYUNUN ADI
:Hikâye Oluşturalım

YAŞ GRUBU:4-5 Yaş

GELİŞİM ALANI:Bilişsel – Dil Gelişim OYUNUN OYNANMASI:Öğretmen bir hikâyeye giriş cümlesini öğrencilere sunar. (O gün çok yağmurlu bir gündü, sabah erkenden uyandım. vs). Öğrencilerden kendi istedikleri olayları ekleyerek hikâyeye devam etmeleri istenir

OYUNUN ADI: Bu Ne Sesi?

YAŞ GRUBU:4-5 Yaş

GELİŞİM ALANI:Bilişsel –Dil Gelişim OYUNUN OYNANMASI:Öğrenciler ayakta sınıfın bir köşesine yerleşirler. Hepsinin arkasını dönmesi istenir. Öğrenciler arkasını döndüğünde öğretmen çeşitli sesler çıkartır (kâğıt buruşturma,cama vurma, tahtaya vurma …) ve bunların tahmin edilmesi istenir. Daha sonra öğrencilerden gönüllü olanların çeşitli sesler çıkarması istenilebilir

OYUNUN ADI : Yağmur,Kar,Fırtına YAŞ GRUBU : 3-6 yaş grubu

GELİŞİM ALANI : Psikomotor Gelişim

OYUNUN OYNANMASI:Oyuna başlamadan önce Yağmur,Kar,Fırtına sözcüklerinin karşılığında yapılacak hareketler çocuklara öğretilir.Yönetici,yağmur dediği zaman oyuncular parmaklarını yere doğru çevirerek kollarını aşağı yukarı indirip kaldırmaya başlar.Kar denildiğinde eller göğüse vurulur.Fırtına denildiğinde bütün oyuncular ‘’vuuuuuuu’’ seslerini çıkarır ve el çırpmaya başlarlar.Önce oyunun bir denemesi yapılır,daha sonra oyuna geçilir.Oyunda değişiklik olarak ‘’Benim söylediğimi yapın.Sizi şaşırtmak için bazen yanlış hareketler gösterebilirim’’der.Oyunda yanılanlar seyirci olarak kalır,hareketlere katılmazlar.

Aynı kategorideki diğer konular