Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Bıcır Eğitim Seti Eylül ve Ekim Günlük Plan Akışı

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
542
Beğeniler
26
Puanları
28
#1


Bıcır Eğitim Seti Eylül ve Ekim Günlük Plan Akışı - Aşağıdaki linkten word dosyası olarak indirip kendinize göre uyarlayabilirsiniz.

  1. 01-BICIR BICIR EYLÜL GÜNLÜK PLAN.doc
  2. 02-BICIR BICIR EKİM GÜNLÜK PLAN.doc

TAM GÜNLÜK EĞİTİM PLANI

HAYDİ TANIŞALIM

Etkinlik Çeşidi : Oyun Etkinliği (Aile Katılımlı Büyük Grup Etkinliği)

Yaş Grubu (ay) :


KAZANIM VE GÖSTERGELER


Dil Gelişimi

Kazanım 4. Konuşurken dilbilgisi yapılarını kullanır.

Göstergeleri: Cümle kurarken isim, fiil, bağlaç kullanır.

Kazanım 5. Dili iletişim amacıyla kullanır.

Göstergeleri: Konuşma sırasında göz teması kurar. Konuşmayı başlatır. Konuşmayı sürdürür. Konuşmayı sonlandırır. Sohbete katılır.

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Kazanım 1. Kendisine ait özellikleri tanıtır.

Göstergeleri: Adını, soyadını söyler.

Kazanım 2. Ailesiyle ilgili özellikleri tanıtır.

Göstergeleri: Anne ve babasının adını, soyadını söyler.

Kazanım 15. Kendine güvenir.

Göstergeleri: Grup önünde kendini ifade eder. Gerektiğinde liderliği üstlenir.


ÖĞRENME SÜRECİ

Çocuklar ve aileleri sınıfın kapısında karşılanır. Ailelere ve çocuklara çikolata ikram edilir. Çocuklar aileleriyle birlikte sınıfa alınır. Bir süre birlikte sınıfta kalabilecekleri söylenir. Öğretmen kendini tanıtır ve çocukları sıra ile yanına çağırarak, çiçek desenli hazırladığı yaka kartlarını takar.

Anne/babalar, çocuklar ve öğretmen daire şeklinde otururlar. Önce öğretmen adını ve soyadını söyler, sonra elindeki topu tutarak, anne/babalardan birine atar.

Topu alan kişi, kendi adını ve çocuğunun adını söyleyerek topu başka bir anne/babaya atar. Böylece tüm anne/babalar kendilerini ve çocuklarını gruba tanıtırlar. Daha sonra top çocuklara atılır. Çocuklar kendilerini ve ailelerini gruba tanıtırlar.

En kalabalık ve en tenha aileler ile eşit sayıda bireyi olan aileler belirlenir. Çocuklar topu kaldırırlar, etkinlik tamamlanır.


Materyaller

Top, yaka kartları


SözcüklerKavramlar
Miktar (Kalabalık –tenha)


Aile katılımı

Aileler uyum haftasında yapılan etkinliklere katılmaları için davet edilir.


Değerlendirme
Az önce nasıl bir oyun oynadık? Oyunda ne kullandık? Ailenizle bu oyunu oynarken neler hissettiniz? Ailenizi ve kendinizi tanıtmak hoşunuza gitti mi? En çok/en az bireyi olan aile kimin ailesiymiş? Sınıfımızı beğendiniz mi? Hangi öğrenme merkezlerinde oynamak hoşunuza gitti? Evinizde sınıfımızda bulunan oyuncaklardan var mı?Uyarlama

 


Ekli dosyalar


About us

  • Okuloncesikolik.com Web site arayüzü ve yazılımını, siz değerli kullanıcılarımız için yeniledik. Cepten, tabletten her cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri ve dökümanları için doğru adrestesiniz.

Quick Navigation

User Menu

Bizi Facebook'ta takip et