Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!
  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

2017-2018 Minicik Okul Öncesi Eğitim Seti

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
36-48 ay çocuklarına yönelik hazırlanan Minicik (36-48 ay) Okul Öncesi Eğitim Seti 6 cilt kitaptan oluşmaktadır.

– Üçgen Çocuk Minicik 4’lü Dizi
– Üçgen Çocuk Okul Öncesi Günlüğüm
– Üçgen Çocuk Deniz Altında Çizgiler
– Üçgen Çocuk Başarı Belgesi

Minicik Okul Öncesi Eğitim Dizisinin amacı çocukları bilgilerle donatmak değildir.

Minicik okul öncesi eğitim dizisinin amacı içeriği ile çocuklarda merak ve ilgi uyandırmak; onların odaklanma, ilişki kurma, etkileşime geçme gibi yaşam becerilerini destekleyerek hem hayata hem Minicik Okul Öncesi Eğitim dizisinin amacı çocukları bilgilerle donatmak değildir. Minicik Okul Öncesi Eğitim dizisinin amacı içeriği ile çocuklarda;

– merak ve ilgi uyandırmak
– odaklanma,
– ilişki kurma,
– etkileşime geçme
gibi yaşam becerilerini destekleyerek hem hayata hem de ilkokula hazırlamaktır.Çocuğun kendisinden ve yakın çevresinden yola çıkılarak verilen örnekler yaşadığı dünyayı tanımasına yardımcı olacak çeşitlilikte zenginleştirilmiştir. Dört ciltten oluşan bu seride kullanım sırasına uygun olarak mevsimsel özellikler ve belirli gün ve haftalar takip edilmiştir. Her ciltte çocuklarda
davranış geliştirme, olumlu model olma etkinlikleri ile
sayı sayma, rakamları tanıma, basit matematiksel beceri geliştirme,
geometrik şekilleri tanıma
renkleri tanıma,
ses çalışmaları
kavram uygulamalarına yer verilmiştir.
Her cilt 48 sayfa ve sonunda yer alan çıkartma sayfasından oluşmaktadır.

1-giris1.docx

2-giris2.docx

3-eylül_aylık.docx

4-Eylül_Akış.docx

5-ekim_aylık.docx

6-Ekim_Akış.docx

7-kasım_aylık.docx

8-Kasım_Akış.docx

9-Aralık_aylık.docx

10-Aralık_Akış.docx

11-Ocak_aylık.docx

12-Ocak_Akış.docx