Okul Öncesi Kolik

2016-2017 Aylık Planları Beyaz Gelincik

29.08.2017
63

2016-2017 Aylık Planları Beyaz Gelincik – Okul öncesi alpino yayıncılık tarafından hazırlanan 2016-2017 aylık planları beyaz gelincik setini indirebilirsiniz.

2016-2017 Aylık Planları Beyaz Gelincik

2016-2017 Aylık Planları Beyaz Gelincik – Okul öncesi alpino yayıncılık tarafından hazırlanan 2016-2017 aylık planları beyaz gelincik setini indirebilirsiniz.

·         Öğretmen, “Biz çalışkan arılarız. Vızır vızır vızırdarız. Zamanı gelince dramalar yaparız.” diyerek “Uçurtmalar Partide” dramasını oynatmak için çocukları uygun bir alana toplar ve söyleyeceği sözlere uygun hareketlerin yapılmasını ister.

“Uçurtmalar yılda bir kere buluşup, hep beraber gezerlermiş. Şimdi bizler de birer uçurtma olalım, sağa-sola uçalım. Buluşmadan önceki gece bütün uçurtmalar bir güzel uyuyup dinlenirlermiş.(Sırt üstü yere yatılır) Sabah saatin sesiyle uyanırlar ve uzun uzun gerinirlermiş.(Kollar yana ve yukarı uzatılarak gerinilir) Sonra camı açarak dışarıdaki güzel havayı ciğerlerine çekerlermiş.(Derin derin nefes alıp verilir) Daha sonra hemen giyinerek yola çıkarlarmış. Bazısı yürüyerek (yerinde yürüme hareketi), bazısı koşarak (yerinde koşma hareketi), bazısı trenle gidermiş. (çuh çuh çuh çuh puh puh puh puh sesleri çıkarılır)
Tüm uçurtmalar buluşunca güç toplamak için ağaçlardan meyve toplar ve yerlermiş.(Ayakucunda yükselerek kollar yukarı uzatılır) Meyveleri yedikten sonra heyyaa diye bağırıp gökyüzüne yükselirlermiş.
Uçurtmaları gökyüzünde bulutlar beklermiş. Çünkü uçurtmalarla bulutlar çok iyi arkadaşlarmış. Uçurtmalar bulut arkadaşlarına yeryüzünde olan biten pek çok şeyi anlatırlarmış, bulutlar da onları heyecanla dinlermiş. Bulutlar en çok yeryüzündeki çiçekleri merak edermiş. Balonlar bulutlara çiçeklerin çok güzel koktuğunu anlatırmış. Bulutlar da bu kokuyu duymak için derin derin nefes alırlarmış.(Çiçek koklar gibi derin derin nefes alınıp verilir)

 

Sizde yaptığınız çalışmaları  isterseniz Forum Sitemizde bizlerle  paylaşabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.