Okul Öncesi Kolik

Üçgen ve Daire ile Palyaço Yap

29.08.2017
46

Üçgen ve Daire ile Palyaço Yap – Çocuklara farklı şekiller arasındaki farkı öğretmek istiyorsanız, bunları bir üçgen daire palyaçosu yaparak öğretebilirsiniz

Üçgen ve Daire ile Palyaço Yap
Üçgen ve Daire ile Palyaço Yap – Çocuklara farklı şekiller arasındaki farkı öğretmek istiyorsanız, bunları bir üçgen daire palyaçosu yaparak öğretebilirsiniz. Çocuklar, boyutları farklı olan dairelerden ve üçgenlerden başka hiçbir şeyin olmadığı bütün bir resmi yaratmanın keyfine varacaktır.
Malzemler:

  • Kalın Renkli A4 kağıtları
  • El işi köpük, kumaş hurda ve diğer malzemeler
  • Makas
  • Poster panosu (isteğe bağlı)
Palyaço Yapılışı
  1. Etkinlikten önce çeşitli büyüklükteki daireleri ve üçgenleri kesin. Bunların bir kısmı yetişkin bir elin büyüklüğünde olmalı, bazıları yetişkin bir yumruk büyüklüğü olmalı, bazıları bir çocuğun yumruğunun büyüklüğü olmalı ve bazıları daha küçük olmalıdır. Çeşitli materyallerin şekillerini kesin – elinizin altında ne varsa.
  2. Çocukların yalnızca üçgenler ve daireler kullanarak bir palyaço resim yapacağınızı söyleyin. Çocuğunuza palyaço kafası için hangi şekli en iyi şekilde çalışacağını sorun. Sonra hangisinin palyaço şapkası için en iyi işe yarayacağını sorun. En büyük iki şekli bir araya getirerek kombinasyonu denemek ister misiniz ve palyaço şapkalı bir palyaço kafasına benzediğini görün. Gerektiği gibi ayarlayın.
  3. Çocukların bu iki parçayı yapım kağıdına veya palyaço kafa ve şapkasını yapmak için geniş bir poster tahtasına tutturmasına yardımcı olun.
  4. Şimdi çocuğunuzun hangi şekillerin palyaço’nun vücudu olarak en iyi şekilde çalışacağını sorun. Onun ayağı? Onun elleri? Bu sorulara doğru cevap yok, ancak çocukların, seçimlerinin nasıl göründüğünden memnun olana kadar parçaları düzenlemesine yardımcı olun ve ardından onları yapışkan hale getirin. Unutmayın; çevreleyen dizelerin kollar veya bacaklar için işe yarayabileceğini unutmayın.
  5. Palyaçoya iki göz, burun ve ağız eklemek için aynı işlemi takip edin. Sonra çocukların palyaço gövdesinin geri kalanını daha küçük daireler ve üçgenlerle süslemesine yardımcı olun. Şekillerden yapılmış bir sirk palyaçosu!

Üçgen ve Daire ile Palyaço Yap

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.