Okul Öncesi Kolik

Anneler Günü Hediyesi Çiçekli Vazo Yapımı

Anneler günü hediyesi – Anneler çocukları tarafından yapılan bir buket çiçek almayı sevmezler mi? Bu nedenle,vazo ile tamamlanan bu El Baskı.

Anneler Günü Hediyesi Çiçekli Vazo Yapımı

Anneler günü hediyesi – Anneler çocukları tarafından yapılan bir buket çiçek almayı sevmezler mi? Bu nedenle,vazo ile tamamlanan bu El Baskı ve Ayak İzi Çiçekli sanatları etkinlikleri, anneleri gülümsetmeyi planlayan herkes için mükemmel bir etkinlik.

Malzemeleri;

  • Çiçekler için mavi ve rasgele renk boya (kırmızı, sarı, turuncu, pembe ve mor kullandık)
  • Yeşil, Sarı, Beyaz ve rastgele renkli A4 kağıdı arka plan için (pembe ve sarı kullandık)
  • 3 yeşil pipet
  • Şeffaf bant
  • Tutkal
  • El işi kağıt
  • Boya fırçaları

Haydi başlayalım

  1. Çocukların bir elini boya ile boyadıktan sonra ellerini birer beyaz kağıt üzerine sıkıca basmalarını sağlayın.  Farklı bir renk boyası seçin ve tekrarlayın.

Anneler Günü Hediyesi

2. Çocuğun ayak izlerini bir ayağı boya ile kaplamak ve sıkıca ayağını ikinci bir beyaz kağıt yaprağına basmalarını sağlamak.

Anneler Günü Hediyesi Çiçekli Vazo Yapımı

3. Yeşil kağıttan yaprakları ve sarı kağıdından küçük kalpler kesin. Her samanın bir ucuna sarı kalpler yapıştırın veya daha az dağınık bir yaklaşım için yapışkan noktalar kullanın ve kurumaya bırakın.

4. Tüm baskılar kuruduktan sonra dikkatlice kesiniz. Mavi ayak izini keserken, daha çok vazo şeklini almasını sağlamak için üst kısmını parmak uçlarıyla kare olarak kare şeklinde çizdim. Ayrıca, baskıların etrafında küçük bir beyaz kenar bırakabilirsiniz, ancak bunları kesmek istediğiniz yere tamamen bağlı kalacaksınız.

5. İki el izini ve mavi olmayan ayak izini çiçekler için bir pipeti bantlayın. Yaprakları pipetin üzerine, el izlerinin ve ayak izinin hemen altına bantlayın.

6. Pipetleri bir demet halinde arka plan için bir parça el işi kağıdına bantlayın.

7. Bir vazoya benzemesi için pipetlerin üstüne mavi ayak izini bantlayın.

Anneler günü hediyesi – Baskı çalışması – Anneler günü etkinlikleri

Sizde yaptığınız çalışmaları paylaşmak isterseniz Okulöncesikolik – Foruma Giriş adresimizden üye olarak paylaşım yapabilirsiniz

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.