Okul Öncesi Kolik

Yumurta Kartonundan Koruyucu Gözlükler

Yumurta Kartonundan Koruyucu Gözlükler – Çocuklar, bu şirin ve akıllı zanaat etkinliklerinde tomurcuklanan yaratıcılıklarını ve canlı hayal gücünü katlayabilir. En iyi kısım? Evin çevresinden geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak yapabilirsiniz.

Yumurta Kartonundan Koruyucu Gözlükler

Yumurta Kartonundan Koruyucu Gözlükler – Çocuklar, bu şirin ve akıllı artık materyal etkinlikleri ile tomurcuklanan yaratıcılıklarını ve canlı hayal gücünü katlayabilir. En iyi kısım? Evin çevresinden geri dönüştürülmüş malzemeler kullanarak yapabilirsiniz. Okul öncesi dönemler için mükemmel bir yaratıcı sanat projesidir ve tüm kesme, boyama ve renklendirme ile de bu ince motor becerilerini geliştirmek çok önemlidir.

Gereken Malzemeler

  • Karton yumurta kartonu
  • Makas
  • Kalem
  • Boya, işaretleyiciler, çıkartmalar veya diğer sanat malzemeleri
  • Şerit veya ip

Nasıl yapılır:

  1. Önce yumurta kartonundan kapağı çıkarıp sonuna kadar iki kutu keserek başlayın. İki kutu gözlüğü veya maskeyi oluşturacaktır. Başka bir proje için yumurta kartonunun geri kalanını bir kenara koyun (veya daha fazla maske!).
  2. Fazla mukavvayı oyukların kenarlarından kesin.
  3. Dikkatle kestiğimiz kutunun her deliğine bir delik açın, ardından kutuların tabanlarını kesin. Bunlar göz delikleri olacak.
  4. Çocuğunuzdan maskesini veya gözlüklerini boya, işaretleyiciler, çıkartmalar ve diğer sanat malzemeleri kullanarak süslemelerini isteyin.
  5. Dekorasyon bittiğinde, dikkatli bir şekilde her iki tarafa delik açar ve her iki yanına bir şerit uzunluğunda ip bağlayalım.

Yumurta Kartonundan Koruyucu Gözlükler

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.